Zde může být text o autorovi
 

Záhlaví stránek

 

Časté dotazy

Co dělat, když Alexandr křičí?
Alexandr malý je velmi hlučný papoušek, svým křikem chce na sebe upoutat pozornost, odpovídá ptákům z okolí nebo se jednoduše nudí. Jak tomu zabránit? Pořídit mu co nejvíce hraček co to jen jde, našeho Alexandra velice upoutala lanová houpačka jak v kleci tak zavěšená v pokoji, dále velice intenzivně reagují na muziku, to je také velmi uklidní, každý papoušek si sám vybere muziku, co bude rád poslouchat, náš má například nejradši metal. Jako poslední možnost když nic z toho nezabírá je ho jednoduše přikrýt.

 

Jaký druh zrní a ovoce?
Zrní pro středně velké papoušky a velké papoušky, Alexandr Malý je vybíraví a stejně si ze zrní vybere, jen to, co mu bude chutnat. Ovoce je podle toho co vašemu Alexandrovi chutná. Většinou je to jablko, nektarinka, hroznové víno, mandarinka, ananas, broskev, banán, hruška, mango mají v tom velký počet vitamínů na krevní oběh a správný růst. K potravě můžeme Alexovi zavěsit  tyčinku pro papoušky.

 

Vytrhávání peří?
Vytrhávání peří je častou a nepříjemnou otázkou. Peří si vytrhává papoušek, který je ve stresu nebo s psychickou poruchou, někdy je velký problém zjistit, co papouška stresuje. Může to být cokoli například moc výrazné barvy zdí, nebo oblečení velice je stresuje červená barva (V přírodě je to pro ně barva nebezpečí, proto mají někteří papoušci spodní stranu křídel červenou, a když se cítí v nebezpečí tak je roztáhnou.), může to být nadměrný hluk nebo moc prudké pohyby, je nutné tyto nežádoucí věci odstranit.

 

Ochočování?
Pro nás osvědčenou metodou je mu nabízet různé pamlsky z ruky nebo ho položit na stůl, aby jeho zvědavost byla silnější než strach. Pokud je papoušek zvědavý, jako ten náš přijde si pro pamlsek. Když si ho vezme ze stolu je na řadě to zkusit z ruky (Musí být však velká trpělivost). Po čase vám bude lítat na ruku, aby si vzal pamlsek, a pak už bude chtít být tolik s vámi, že k vám bude lítat sám od sebe a bude rád ve vaší společnosti. Podotýkáme, že ale záleží na povaze Alexandra, proto si vybírejte raději papouška, který se předvádí, než ten který sedí tiše v kleci nebo je plachý, lépe se ochočuje.

 

Kde si Alexandra pořídit?
Jsou různé spekulace, že je lepší si pořídit uměle odchované mládě od chovatele než ze zverimexu. Musíme však také říct, že sami máme Alexandra ze zverimexu, a tam ho dal chovatel z umělého chovu. Takže je dobré si zjistit všechny informace a podle toho se rozhodnout.

 

Broušení zobáčku a drápků?
Drápky a zobáček si brousí o své dřevěné bidélko, také o klec. Můžeme mu koupit vitamínový produkt z minerálů, který slouží především k těmto účelům.

 

 

Pro Vaše nezodpovězené otázky a informace nás určitě kontaktujte na
alexandr-info@atlas.cz 
určitě Vám na vše odpovíme.
 
Prohlášení o Cookies