Zde může být text o autorovi
 

Záhlaví stránek

 

První momenty

První momenty:


Po velkém přemýšlení jsme se rozhodli, že si pořídíme zvířátko. Měli jsme hodně různých variant, jaké zvířátko by to mělo být, až nakonec vyhrál papoušek Alexandr Malý.
 Po získání potřebných informací jsme se rozhodli vydat se do jednoho zdejšího zverimexu, dovolíme si i jmenovat, protože tento zverimex  nemá ani v dalekém okolí konkurenci - Zverimex Pajtaš v Sokolově.
 Rozhlíželi jsme se po všech klecích, až jsme ho konečně uviděli. Za mřížemi na nás vykukoval krásný zelený papoušek s červeným zobáčkem, jak nás uviděl, zvědavě po nás pokukoval, po vybrání klece a seznámením s povahou a zvyky Alexandra přišlo na řadu vyndání z klece do přepravní krabičky, ze zdánlivě tichého a zvědavého papouška se vyklubal na krátkou chvíli pěkný křikloun, jak by také ne, když se mu to ani trošku nelíbilo. 5. 7. 2010 
A jdeme konečně domů, po cestě byl tak klidný až jsme chvílemi měli strach, jestli dýchá. Doma jsme mu připravili klec a s očekáváním mu otevřeli krabičku, v klidu vletěl dovnitř a začal se nenápadně rozhlížet. Přesto, že se bál si bez váhání od nás vzal kousek okurky a nedůvěřivě ji okusoval. Zatím se zdržoval jen na nejvyšším bidýlku, ale nové prostředí se zdálo, snášel poněkud dobře. Druhý den jsme ho pustili z klece přesto, že jsme byli varováni, že se nám bude těžko dostávat zpět do klece. Musíme říct, že to byl velký boj ho dostat zpět do klece, ale hlavní bylo, že jsme s ním byli neustále v kontaktu. Třetí den jsme začali mít docela obavy! Vůbec nám nechtěl pít, šli jsme se tedy zeptat do zverimexu, kde nás uklidnili, že to není nic hrozného, ať mu hlavně dáváme ovoce (V něm je dostatek sladké vody). Doma jsme ho pustili z klece a vzali si jogurt, seděl tam na své kleci a zvědavě po nás pokukoval, až začal pištět. Volali jsme ho, až mu to nedalo a slétl si k nám pro jogurt a pochodoval po nás jak vojáček a kradl jogurt z kelímku, byl to pro nás krásný pocit. Čtvrtý den jsme se rozhodli, že by měl konečně pít a taky jsme nad ním vyzráli. Vzali jsme si čaj a pili Hráškova (Našeho Alexe) reakce byla přesně, jak jsme předpokládali, slétl k nám na rameno a dožadoval se čaje, rychle jsme vyměnili čaj za vodu a dělali, že pijeme, chvíli s námi pil vodu z hrníčku a dával nám pusinky a večer už konečně pil i ze svého pítka, mističky, konečně se také přestal bát v kleci a začal si hrát se svými hračkami, které jsme mu pořídili. Když začne křičet, pustíme mu hudbu jeho nejoblíbenější skupina je Lovex a má nejraději metal na jinou muziku okamžitě křičí. Když si vezmeme do ruky nějaký ten pamlsek, sedne si nám na ní a spokojeně okusuje, má zájem s námi být, a tak k nám na rameno létá, jak se mu zamane.
Po dvou týdnech, co jsme si ho přinesli domů, máme z něj radost a dělá pokroky, dokonce se učí mluvit a napodobuje mnoho zvuků, například se směje, snaží se pískat a reagovat na slova typu: ahoj.

 

 
Prohlášení o Cookies